Thursday, September 28

FASHION

Blini veshje moderne botërore, fillon me shitje online “City Fashion”
FASHION

Blini veshje moderne botërore, fillon me shitje online “City Fashion”

shitorja e njohur multibrend, në të cilën bashkohen brendet atraktive të modës – Karl Lagerfeld, Emporio Armani, Armani Exchange, Michael Kors, Furla, Versace Jeans COUTURE, Hogan, Joop, Fracomina, Fratelli Rossetti – duke ndjekur trendet botërore të blerjes së prodhimeve luksoze, në kohë të pandemisë, bëhet më e qasshme për blerësit e tyre.Në faqen e re web-shop do të gjeni të gjitha pjesët moderne, që janë edhe në qendrat e shitjes.Bëhet fjalë për zgjedhje të mëdha të veshjes, çantave dhe kuletave, si dhe këpucë dhe atlete për meshkuj dhe femra.Me City Fashion Web-shop, krijuesit e mëdhenj botërore janë një klik larg jush, ndërsa blerjen tani mund ta bëni në çdo moment dhe nuk duhet të kaloni distancë të mëdha.
Rita Ora mori vëmendje me paraqitjen atraktive në British Fashion Awards 2019
FASHION

Rita Ora mori vëmendje me paraqitjen atraktive në British Fashion Awards 2019

Ajo arrin të marrë vëmendjen e të pranishmëve pothuajse në çdo eveniment.ReklamaDhe Rita Ora ishte përsëri të hënën në mbrëmje kur ajo goditi ‘Royal Albert Hall’ në Londër për British Fashion Awards 2019.Këngëtarja u kthye në ceremoninë e shkëlqimit në një fustan të rrumbullakët bardh e zi dhe me një grim dramatik blu. Rita Ora e mahnitshme në British Fashion Awards 2019 (Foto: Getty Images/Guliver) Veshja e saj ishte përputhur me tapetin e kuq, ndërsa fustanin e shoqëroi me një varëse të njëjtë në qafë, duke e bërë atë të duket edhe më e veçantë.Ajo zgjodhi taka të bardha, por vëmendje të madhe rrëmbeu grimi i saj blu, i cili ishte më ndryshe ngaqë jemi mësuar, edhe pse ylli shqiptar sjell gjithnjë risi në paraqitjet e saj. Rita Ora e mahnitshme në British Fashi...
Atika Ameti, 13 vjeçarja që ishte pjesë e “Skopje Fashion Weekend” me kreacionin e saj të parë
FASHION

Atika Ameti, 13 vjeçarja që ishte pjesë e “Skopje Fashion Weekend” me kreacionin e saj të parë

Dashuria dhe pasioni i saj për modën u kthye në një kreacion nga ajo, që u zgjodh të prezentohet në sfilatën e grupit të Izet Currit në Skopje Fashion Weekend. Ajo që veçohet më shumë është mosha e saj shumë e re për të arritur të krijoj një model të sajin në mesin e një koleksioni stilesh.Ajo është 13 vjeçarja, Atika Ameti e cila përveç shkollimit të saj, vazhdon të ndjek traditën familjare të kësaj sfere. E intervistuar nga Telegrafi Maqedoni, Atika tregoi shumë rreth vetes dhe planeve të saj për të ardhmen në sferën e modës.Mes tjerash ajo foli edhe për mesazhet dhe përkrahjen nga njerëzit për kreacionin e saj të parë, si dhe për vështirësitë në realizimin e gjithë kësaj. Për më shumë ju ftojmë të lexoni intervistën në vazhdim.Reklama   Kus...
MINNA FASHION me showroom të ri për fustane, kostume dhe aksesorë të ndryshëm!
FASHION

MINNA FASHION me showroom të ri për fustane, kostume dhe aksesorë të ndryshëm!

Të dukesh bukur, përveç që është e rëndësishme dhe të jep një konfidencë gjithashtu reflekton edhe në brendësi. Përzgjedhja e fustanit duhet të bëhet në përputhje me personalitetin, karakterin dhe stilin tuaj dhe këtë mund ta realizoni tek MINNA Fashion.MINNA tashmë një brend i përmasave botërore me eksport në mbi 50 shtete të ndryshme, ju fton ta vizitoni në lokacionin e ri në Çagllavicë, Magjistralja Prishtinë – Ferizaj km 5, më saktësisht në showroom e ri ekskluziv, me një ambient komod dhe shumë të veçantë, ku përzgjedhja e veshjes bëhet edhe më e lehtë. Showroom-i ekskluziv dhe me i riu në rajon qe u inaugurua me një hapje madhështore me miq të ftuar e shumë bashkëpunëtorë.Çdo grua mund të bëjë përzgjedhjen në bazë të preferencave dhe shijeve të saj, nën përkujdesjen e stilist...
Dizajni dhe kreativiteti në Blini Fashion House – Ndjeni magjinë e modës
FASHION

Dizajni dhe kreativiteti në Blini Fashion House – Ndjeni magjinë e modës

Kur bëhet fjalë për fustanin më të rëndësishëm të jetës suaj, nuk ka vend për kompromise. Tek Blini Fashion House, janë pasioni dhe vizioni i tyre ndërtuar ndër vite që të ndihmojmë në gjetjen dhe krijimin e fustanit më të përsosur për ju. Këtu janë disa nga arsyet pse Blini Fashion House duhet të jetë destinacioni juaj i preferuar për fustanin e ëndrrave tuaja. Eksperienca dhe traditaBlini Fashion House është një emër që konsiderohet si sinonim i modës së lartë. Me një histori më shumë se 30 vjet, Blini Fashion House ka prodhuar fustane të cilat kanë arritur nivele të larta të cilësisë dhe inovacionit. Eksperienca e tyre në industrinë e modës ka bërë që të kuptojnë nevojat dhe preferencat e klientëve të tyre dhe të krijojnë fustane të përsosura për secilën prej tyre. ...