Lajme

Edward Joseph i përmend “përkëdheljet” ndaj Serbisë: Themeluam gjykatën në Hagë dhe e detyruam Thaçin të japë dorëheqje

Ish-zëvendëshefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, Edward Joseph, ka thënë se Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, e ka çelësin për të ndryshuar dinamikën në gjithë Ballkanin Perëndimor. Joseph në Komitetin për Punë të Jashtme në Parlamentin e Britanisë të martën ka thënë se Zelensky me njohjen e pavarësisë së Kosovës do të bënte ndryshimin

READ MORE
Lajme

Pasojat në Organizëm Kur e Teproni me Vitaminën C – Sa ju Duhet në Ditë

Vitamina C është një ushqyes i dobishëm dhe i domosdoshëm për organizmin. Prania e saj është e rëndësishme në të mirë të sistemit imunitar, kundër sëmundjeve të zemrës, problemeve me shtatzaninë, sëmundjeve të syve dhe rrudhave të parakohshme. Ndonjëherë, nga dëshira për të pasur një organizëm të mirëushqyer, njeriu mund ta teprojë me vitaminën C.

READ MORE