Aksident tràgjik në këtë vend! Autobusi bie në liqen, humbin jetën 26 persona

Indi- Të paktën 26 persona u vranë dhe shumë të tjerë u plagosën kur automjeti me të cilin po udhëtonin u përmbys dhe ra në një liqen në shtetin Uttar Pradesh të Indisë veriore, thanë autoritetet.

Aksidenti ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në qytetin Kanpur. Automjeti, i cili transportonte rreth 50 persona që ktheheshin nga një pelegrinazh në një tempull, doli nga rruga, në rrethana të paqarta, u përmbys dhe ra në liqen.

Kryeministri indian Narendra Modi shprehu dhimbjen e tij më të thellë. Në një postim në Tëitter ai tha: “Mendimet e mia janë me të gjithë ata që kanë humbur të dashurit. Lutem për të lënduarit”, duke shtuar se autoritetet lokale janë mobilizuar për të ofruar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *