Nena 29-vjeçare hedh femijen ne lum dhe shkon te festoj ne hotel naten e Vitit te ri

 • Greqi- Detaje mësohen nga ngjarja me protagoniste një nënë që hodhi në digën e lumit foshnjën e saj e më pas shkoi e bëri qef në hotel. Mësohet se 29-vjeçarja e ka hedhur foshnjën e saj në një digë në Aliakmonas.

  E reja akuzohet për vrasje me dashje të foshnjës së saj 11-muajshe.

  Ajo thotë se nuk e ka kuptuar çfarë ka ndodhur.

  Gruaja dyshohet se ka marrë një taksi nga fshati Stavros Imathias më 31 dhjetor, me foshnjën në krahë dhe janë nisur drejt vendit ku e ka hedhur në ujë.

  Më pas ajo u nis për në Aleksandri dhe qëndroi në një hotel, ku kaloi natën e Vitit të Ri.

  Sapo zbardhi ai u kthye në shtëpinë ku jetonte me foshnjën, gjyshen dhe gjyshin.“Ajo nuk dukej e mërzitur, nuk kishte një fëmijë me vete. U ul në sediljet e pasme dhe nuk tha asgjë gjatë gjithë rrugës. Sjellja e saj ishte krejt normale. E mora nga rruga kryesore, para urës”, tha taksisti, i cili u thirr nga policia për deklarim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *