E padegjuar/ Fierakët i japin miellin 37-vjeçares t’ia bëjë bukë, ajo i mas htron dhe e paparë çfarë u bën

Një ngjarje e pazakontë është rregjistruar ditën e sotme në qytetin e Fierit pasi një 37-vjeçare e kal lëzuan në Prokurori.

Qytetarë të ndryshëm të qytetit i kishin mirëbesuar asaj miellin e tyre në mënyrë që ta përpunonte në subjektin ku ishte administratore.

Gruaja me inicialet E.S nuk kreu detyrimin që u kishte premtuar qytetarëve fierakë dhe u largua jashtë shtetit. Ata e kallëzuan në prokurori.

Nuk dihet ende nëse gruaja është administratore në një kompani mielli, siç ajo pretendon.

NJOFTIMI

“Specialistët për Hetimin e Ekonomiko-Financiare të DVP Fier referuan materialet në Prokurori në ngarkim të shtetases E. S., 37 vjeçe,

banuese në Fier, pasi dyshohet se duke qenë administratore e një subjekti me aktivitet tregtar përpunimin e miellit,

ka grumbulluar nga qytetarë të ndryshëm sasi mielli, me qëllim përpunimin e tyre, dhe është larguar jashtë shtetit duke mos e kryer përpunimin e marrë përsipër nga subjekti tregtar i administruar prej saj”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *