KARDIOKIRURGI KËSHILLON: “Për Të Patur Presion 120/80, Pini Me Stomakun Bosh 2 Orë Para Vaktit…”

Kam kohë që vuaj nga presioni i lartë i gjakut. Megjithatë, kur shkova te kardiologu im, ai u befasua jashtëzakonisht nga ndryshimet e mia. 4 lugë gjelle të një recete të vjetër ndihmuan në eliminimin e rritjeve të presionit.

Koha ka treguar se trajtimi natyral është një metodë efektive dhe natyrale. Prandaj, gjithnjë e më shumë njerëz po i drejtohen mjekësisë alternative.Një përzierje e xhenxhefilit, limonit dhe hudhrës – Kjo recetë vjen nga Gjermania. Eliksiri përmban tre përbërës të fuqishëm: limon, hudhër dhe xhenxhefil. Secila prej tyre tashmë është shumë e dobishme në vetvete, por kur kombinohet në një ilaç, mund të bëjë mrekulli.
Hudhra është e njohur për vetitë e saj antibakteriale, antiseptike dhe antivirale. Përbërja e hudhrës përfshin një gamë të gjerë elementësh gjurmë: natrium, kalium, kalcium, zink, fosfor, bakër, të cilët kanë një efekt pozitiv në enët e gjakut. Përveç kësaj, hudhra është e pasur me vitaminë C, B6, mangan dhe fibra.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *