Në rubrikën “Shihemi në Gjyq ” të emisionit “E Diela Shqiptare” ishin protagonistë babë e bijë, të cilët ndodheshin në konfl kt për shkak të një prone. Brunilda nuk fliste prej 1 viti e gjysmë me të atin, Qerimin, pasi ka dhënë një shumë të konsiderueshme parash për të zgjidhur problemin me pronën e tyre, por prej 10 vitesh nuk është zgjidhur asgjë dhe nipi i Qerimit, Kadriu vazhdon të ketë pronë brenda pronës së tyre. Pas shumë diskutimesh e debatesh, në fund të seancës së ndërmjetësimit juristja Eni Çobani rrëfeu se është prekur shumë nga kjo çështje, pasi gjatë takimeve që ka kryer paraprakisht me Qerimin, ai ka qenë me lot në sy dhe i mërzitur nga sjellja e të bijës. Ajo i kërkoi Brunildës t’i rikthejë të atit buzëqeshjen, pasi kjo është më e rëndësishme nga prona. “Besoj se përqafimin tënd e pret prej kohësh. Do t’ja japësh mundësinë sot Qerimit të ndihet ngrohtë në krahët e vajzës? Dashuria për prindin është e pazëvendësueshme. Këtë ta thotë një vajzë që i mungon pafund babai i saj. Kështu që ju lutem gëzoni çdo moment me prindërit tuaj sepse janë të pazëvendësueshëm!”, u shpreh Eni Çobani, duke emocionuar me këtë mesazh të gjithë të pranishmit në studio./ tvklan.a

Duket se banorët e këtij edicioni të “Big Brother VIP” janë në “garë” se kush të of ndojë më shumë dhe kush të dalë i forti duke kaluar çdo kufi etik dhe human.

Këtë e ka vërtetuar së fundmi më së miri, Amosi. Aktori përshkruan një skenë h rror duke treguar se si do të d nonte Luizin nëse do t’i jepej mundësia.

Kristi: Çfarë do t’i bëje? Do ta vr sje?

Amos: Jo, nuk do ta vr sja. E di unë se çfarë do t’i bëja, atë që meriton. Do ta çoja në mal, do ta zhv shja l kuriq, do ta xhiroja, do t’i thoja kërko falje. Pastaj shikoje ti, i jep më gojës…

Luizi është kthyer në personazhin kryesor të s lmeve që prej një jave në shtëpinë e “Big Brother”,

por ishte pikërish ai të cili “ju tërhoq” veshi nga produksioni për sjellje të pahjisme. Gjithashtu produksioni paralajmëroi se në rast përsëritje të këtyre veprimeve të pahijshme do të marrë masa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *