Vajza kishte dhimbje barku: Fakti që mjekët e nxorrën nga stomaku tronditi të gjithë spitalin

Vajza kishte dhimbje barku: Fakti që mjekët e nxorrën nga stomaku tronditi të gjithë spitalin. Kirurgët në Indi hoqën një tufë flokësh 1.5 metër të gjatë nga stomaku i një vajze adoleshente e cila ishte aq e sëmurë sa mezi gëlltiste pak ujë, raportoi Daily Mail.
Kavita Kumari (15) gëlltiti flokët. Varësia e saj nuk ishte aq dramatike në fillim sa të hante flokët e saj, por ajo filloi të kërkonte flokë kudo dhe t’i hante ato. Madje shoqeve të saj në shkollë u shkul flokët nga koka dhe i hëngri.

Ndërkohë, ajo humbi interesin për ushqimin, prandaj e ushqenin me forcë dhe ankohej për dhimbje stomaku dhe keqtrajtim.
Kur ajo mbërriti në një spital në Uttar Pradesh, mjekët zbuluan një masë të fortë 1.5 metra të gjatë në barkun e saj. Përveç kësaj, ajo kishte lezione në stomak dhe në zorrën e hollë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *