”Shumë padrejtësi i kanë bërë”/ Vajza e Ema Andreas: Kur e shikoj mamin them si nuk i ka ikur truri

Edhe pse jemi mësuar ta shohim prej vitesh në skenën e teatrove kryesorë të kryeqytetit apo qendrave kulturore më të rëndësishme në Shqipëri, pak gjëra dimë për Ema Andrean përtej petkut të aktores. Së fundmi, ajo ka qenë e ftuar bashkë me të bijën, Sara Kapo, në emisionin “Jo Vetëm Modë” në Tv Klan, ku folën për karrierën e tyre dhe marrëdhënien që kanë si nënë e bijë.

Sara u shpreh se nënës së saj pavarësisht padrejtësive që i janë bërë në jetë dhe karrierë, ajo sërish është e lumtur dhe habitet me këtë fakt.
“Për të gjithë njerëzit mund të jetë Ema Andra, artistja e këtij kombi, shpëtimtarja, por për mua ngelet mami dhe e di shumë mirë sa shumë padrejtësi i janë bërë dhe se sa shumë më shumë meritonte nëse gjërat do ishin të drejta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *