FOTO: Sot ësht.ë 62 vjeç dhe punon si sekreta.re – Si duket Pipi Çorape Gjatë, e cila u bë ikonë televizive që në moshën 8-vjeçare

FOTO: Sot është 62 vjeç dhe punon si sekretare – Si duket Pipi Çorape Gjatë, e cila u bë ikonë televizive që në moshën 8-vjeçare
Aktorja Inger Nilsson luajti filmin e famshëm Pippi Longstocking dhe filmin dhe serialin me të njëjtin emër, i cili u transmetua në 1969 dhe 1970.
Historia legjendare e superheroit me gërshetë binjake erdhi nga stilolapsi i Astrid Lindgren dhe miliona fëmijë ende mendojnë se ajo duket tamam ashtu siç e portretizoi në ekranin e vogël. Inger zbuloi se ajo mësoi për audicionin duke parë TV me babain e saj kur ishte 8 vjeç.

“Prezantuesja tha se kanë në plan të filmojnë Pippin dhe se janë në kërkim të tre fëmijëve. Babai u kthye nga unë dhe më pyeti nëse doja të bëja një audicion dhe unë thashë po”, ka thënë dikur aktorja, duke treguar se në atë kohë kanë aplikuar për casting 8000 vajza.
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *