Ajo ka shëtitur me muaj rreth varrit të të shoqit, e më pas nga pamja e saj ka marrë gunga! “Isha i tronditur, sikur toka të kishte rrëshqitur”

Heather Wendert, 52 vjeçe, nga Hamilton humbi burrin e saj në një aksident me makinë majin e kaluar. Ai po kthehej nga një udhëtim me një koleg, i cili ia doli shumë më mirë. Shoku që ajo përjetoi me lajmin se Stew, 54 vjeç, nuk ishte më, pasi Heather ishte gjëja më e keqe që mund t’i kishte ndodhur, transmeton thespec.com nga Hamilton.
Në pamundësi për të pranuar që ai ishte zhdukur, Heather shkonte në varreza çdo ditë, duke lënë lule dhe cigaret e saj të preferuara pranë memorialit. Pastaj vinte një herë në javë dhe më pas diçka ndryshoi.

Që nga varrimi, askush përveç meje nuk ka ardhur në varr. Megjithatë, dy javë pas varrimit, vura re se çdo fundjavë dikush lë lule mbi varr. I pyeta miqtë e tij nëse e vizitojnë, por nuk mora atë që doja. Fillova të mendoj se kush mund të ishte. Ai nuk kishte familje të zgjeruar – thotë Heather. Kjo është arsyeja pse ajo vendosi të ndryshojë rutinën e saj dhe në të ardhmen të vijë të premten pasdite ose të shtunën në mëngjes. “Nuk arrita ta ‘kapja’ atë person për dy muaj dhe më pas, kur më së paku e prisja, e vura re.
Shkova për të larë duart te shatërvani, i cili ishte rreth 60 metra larg varrit. Kur ktheva kokën pas, pashë një grua, le të themi, 30 vjeç. Ajo qëndroi aty duke parë monumentin. Nuk kishte dashnore. Do të më vriste edhe më shumë – thotë Heather. Kur iu afrua gruas, ajo ngriu nga turpi.Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *