Pergadisni Krem për fytyrë në shtëpi vetem me 2 përbërës, Oriz dhe Niseshte?!

Pergadisni Krem për fytyrë në shtëpi vetem me 2 përbërës, Oriz dhe Niseshte?!

Kjo maskë
1-kunder aknet, 2-kunder rrudhat
3-parandalon rrudhat, 4-kunder njollat kafe, 5-hidraton lëkurën

Përbërësit:
-Oriz -lëng limoni
-Niseshte -Vitamine E
Përgatitja:

-Merrni 1 filxhan oriz dhe e lani me pak ujë të ftohtë. E kulloni mirë dhe e vendosni në zjarr të ziejë. Pasi te ziejë e kulloni ujin dhe me pas me një napë e e shtypni që të na dalë një masë e trashë pa kokrrat e orizit.Merrni 2 lugë gjelle nga kjo masë.I shtoni 1 lugë çaji lëng limoni,1 lugë gjelle niseshte, 3 kapsula vitaminë E dhe e keni gati.E hidhni në një kuti kremi.
Aplikimi:
-Pasi të lani fytyrën çdo darkë, vendosni maskën e përgatitur dhe e mbani gjatë gjithë natës.
Ruhet në frigorifer.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *