Mjaltë, Arra, Uthull Dhe Hudhër: Kombinim I Mrekullueshëm..!? Sheron Gjithcka Nga Koka Deri Tek Kembet..!?

Ky ilaç natyral ndihmon në dhimbje të fytit, dispepsi, qarkullim të dobët. Rekomandohet gjithashtu për sëmundjet e zemrës, veshkave dhe enëve të gjaakut.

Mjaltë dhe uthull molle Libra të shumtë janë shkruar në Amerikë rreth efektit gati mrekullibërës të ufulles se molles në gjendjen fizike dhe mendore të njerëzve. Eshtë përdorur atje për një kohë të gjatë dhe merret nga mollët e mbjella që lihen të fermentohen në fuçi druri, sepse druri përmirëson fermentimin natyror. Doza optimale e uthullës së mollës që duhet të merret gjatë ditës është: Tretja e dy lugëve të uthullit në 200 ml ujë të vakët, të para-zier, me shtimin e dy lugëve të mjaltit. Merrni dy deri në tre herë në ditë para ngrënies.

Ky eliksir ndihmon në sëmundjet e fytit, dispepsi, qarkullim të dobët dhe metabolizëm në trup. Rekomandohet gjithashtu për sëmun djet e zemrës, veshkave dhe enëve të gjjakut. Sipas disa burimeve, kjo zgjidhje është treguar e efektshme në trajtimin e enurezës së natës tek fëmijët.

Eshtë provuar gjithashtu se lëngu i shijshëm i marrë në këtë mënyrë ul presionin e gjakut dhe se është një aleat i shkëlqyeshëm në ruajtjen e një figure të hollë. Rekomandohet gjithashtu nga njerëzit për teshtimë të fortë të polenit duke e marrë atë para mëngjesit dhe para gjumit. Dihet prej kohësh që mjalti është mjeti më i mirë për të fjetur dhe se forcon gjumin.

Nëse dikush nuk mund të fle natën ose ka një gjumë të lehtë, ai duhet të përdorë mjaltë. Nëse një lugë mjaltë gjatë mbrëmjes nuk mjafton për një gjumë të shëndetshëm, mjekësia popullore rekomandon recetën e mëposhtme: Në një gotë të vogël me mjaltë shtoni tre lugë uthull molle.

Perzieni dhe hani një lugë gjelle. Gjysmë ore më vonë ëndrra do të vijë. Në rast ankthi më të madh ose pagjumësie të rëndë, është e nevojshme të merrni edhe dy lugë çaji nga kjo përzierje.

Përsëriteni procedurën në rast të zgjimit gjatë natës. Ky ilaç është më i mirë se pilula më e mirë e gjumit sepse nuk ka efekte anësore. Një ekip mjekësh amerikanë, i udhëhequr nga Dr. Paul Bragg nga Kalifornia, shkroi një numër rekomandimesh me këshilla dhe receta për përdorimin e uthullës së mollës dhe mjaltit. Një prej tyre është një recetë kundër kequshqyerjes dhe njerëzve që jane te dobet:

Njerëzve të dobët u mungojnë kimikatet vitale “enzima” dhe për këtë arsye nuk mund të shfrytëzojnë plotësisht marrjen e tyre të ushqimit. Ata duhet të marrin një solucion prej dy lugë çaji uthull molle dhe një lugë çaji mjaltë në një gotë me ujë. Mjaltë dhe arra Arra është një ilac, pjesët e së cilës kanë veti të larta biologjike. Ai është përfaqësuesi i vetëm dhe më i mirë i botës bimore.

Prej kohësh njihet në shumë vende të botës si një ilaç i shkëlqyeshëm. Dhe madje në kombinim me mjaltin, bëhet një ilaç natyral i jashtëzakonshëm, vetitë shëruese të të cilit nuk mund të krahasohen as me përgatitjet më të fuqishme të njohura, sepse kombinimi i tyre i siguron trupit tonë të gjitha vitaminat e nevojshme, minerale, proteina, yndyrna, karbohidrate dhe shumë më tepër .

Në anemi Përgatitni një përzierje të gjysmë kilogrami mjaltë livadhi, gjysmë kilogrami arra të shtypura dhe një limon. Përzieni gjithçka mirë dhe merrni një lugë çaji çdo tre deri në katër orë. Përzierja është shumë e mirë për shërimin e njerëzve anemikë dhe të rraskapitur. Për trajtimin e hipertensionit dhe mungesës së hekurit – anemi Ju duhet të merrni 100 gram arra me të njëjtën sasi mjalti çdo ditë për të paktën 45 ditë. Mjalti dhe arrat janë gjithashtu shumë të efektshme në sëmundjen ishemike të zemrës.

Një lugë mjaltë me tre ose katër arra nuk është vetëm një delikatesë e mrekullueshme, por edhe një ilaç për dhimbjet e kokës, pagjumësinë dhe sklerozën. Një recetë e provuar gjatë ndihmon kundër mosfunksionimit erektil: Arra të shtypura të përziera me mjaltë në të njëjtin përpjesëtim. Merrni dy lugë dy ose tre herë në ditë, gjysmë ore pas ngrënies. Në mënyrë që të arrihen efektet e dëshiruara, trajtimi duhet të zgjasë të paktën 20-30 ditë.

Trajtimi i ulçerës së stomakut Funksionon shpejt dhe në mënyrë efektive nëse merrni pesë deri në gjashtë lugë çaji në ditë qumësht arre gjysmë ore para vaktit, të cilin do ta përgatisni si më poshtë: 20 gram arra të shtypura derdhni 100 ml ujë të ngrohtë të zier, tundeni mirë, kullojeni dhe shtoni dy lugë mjaltë. Mjaltë me hudhër Receta e mëposhtme rikthen forcën e trupit dhe është shumë e mirë kundër astmës dhe gulçimit:

përzieni mirë një kilogram mjaltë livadhi, lëng dhjetë limonësh dhe lëng dhjetë thelpinj hudhre, përzieni mirë dhe lëreni përzierjen për një javë në një kavanoz të mbyllur . Pini katër lugë çaji një herë në ditë, duke e lënë lëngun të zbresë butësisht në fyt.

Duhet të pihet rregullisht për një periudhë prej dy muajsh për të arritur efektin e dëshiruar. Kundër gripit, një ilaç shumë i famshëm popullor i bërë nga mjalti dhe hudhra: Shtrydhni hudhrën e pastruar (bëni një qull) dhe përziejeni atë me mjaltë bliri (mundësisht) në një raport prej 1: 1. Merrni një lugë gjelle të tretur në ujë të vakët para gjumit. Ndoshta thjesht ju kujtuam disa receta, dhe mbase për disa që sapo keni dëgjuar për herë të parë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *