EFIKAS 100% Shurupi i Kollës Me Shegë dhe Mjaltë – Si Ta Përdorni Për Shërim Të Shpejtë..?!

Duhet ditur se Kolla nuk duhet nënvlerësuar apo anashkaluar. Ajo shkaakton vështiirësi në sistemin imunitar dhe e drobiit organizmin.

Pasi dobësonn mekaniizmat mbrojtës të imunitetit, kolla e ka rrugën e lirë që të zgjasë edhe gjatë natës duke shkaktuar traziira të tjera në organizëm.
Kolla mund të kurohet mjaft mirë me kura natyrale të cilat janë po aq efikase sa medikamentet që merren në farmaci.
Lexonii disa sugjerimee mbi përdorimin e shegës dhe mjaltit.

Vlerat E Shegës Kundër
Kollës Gjethet, lulja, lëkurat dhe kokrrat e shegës kanë vlera kuruese për të gjithë organizmin.

Lëngu i shegës ka një efektt shumë mirëbërës për fytin dhe rrugët e frymëmarrjes.

Sipas të dhënave, ky lëng është shumë i pasur me vitaminë A dhe C të cilat fuqizojnë imunitetin.

Përveç pastrimit të rrugëve të frymëmarrjes, shega është mirëbërëse edhe kundër kollës.

Shurupi I Kollës Me Shegë Dhe Mjaltë
Ekspertët e mjekësisë alternative rekomandojnë përzierjen e lëngut të shegës, xhenxhefilit dhe mjaltit për përgatitjen e një shurupi krejt natyral kundër kollës.
Për përgatitjen e kësaj kure ju nevojiten:

-1 lugë gjelle me lëng të freskët dhe natyral shege i shtrydhur
-1 lugë gjelle me lëng të freskët xhenxhefili i shtrydhur
-1 lugë gjelle me mjaltë.
Të gjithë përbërësit përziejini mirë deri sa të formoni një shurup të njëjtrajtshëm.Këtë shurup duhet ta pini 3-4 herë në ditë nga një lugë çaji

.Mund ta përsërisni për disa ditë. Shega, xhenxhefili dhe mjalti janë përbërës natyralë dhe të shëndetshëm. Bashkimi i tyre në këtë shurup shkurton kohëzgjatjen e kollës dhe zbut sekkreciioneet dhe ashpërsiinë e saj.
Kjo kurë natyrale është e dobishme edhe për të rritur imunitetin, kuruar anemiinë dhe bronshiitin.Shega rekomandohet edhe për kollën që prek fëmijët.

Për fëmijët mbi 2 vjeç, rekomandohet të përzieni sasi të barabarta të lëngut të xhenxhefilit, mjaltit dhe lëngut të shegës.

Ky shurup u duhet dhënë fëmijëve tre herë në ditë nga një lugë çaji.

Mjalti nuk rekomandohet për fëmijët nën 2 vjeç.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *