Humbi kontrollin e automjetit dhe përfundoi në lumë, ky është 48-vjeçari që shpëtoi mrekullisht (EMRI+FOTO)

Është publikuar fotoja e 48-vjeçarit Agron Shkalla, i cili ra në ujërat e lumit Shkumbin pasi humbi kontrollin mbi automjetin që po drejtonte.

Shkak i këtij aksidenti në “Urën e Murrashit” mësohet të kenë qenë lagështira, ndërsa shoferi ka arritur mrekullisht të dalë vetë nga makina pasi përfundoi në lumë duke marrë disa dëmtime

Shkalla ka marrë mjekimin e parë në spitalin e Librazhdit dhe më pas është dërguar në spitalin Rajonal të Elbasanit për trajtim më të specializuar.

48-vjeçari kishte vinte që jetonte dhe punonte në kryeqytetin grek të Athinës.

Grupit hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *