Skandali që zbuloi pastruesja, si kërkonte Kastriot Myftaraj arrestimin e Alda Klosit muaj para se të ndërronte jetë

Gazetari i ndjerë Kastriot Myftaraj më 29 mars 2022 bëri një emision me titull “SPAK të arrestojë dy “Stela Gugallat” TNLD, Alda Klosi (Ciko) dhe Rovena Beqiraj në emisionin e tij “Ju flet Moska”. Një nga këto emra, Alda Klosi, sot është në qendër të vëmendjes për grabitjen e miliona lekëve. JU FT.OJM TE SHT.YPNI VID.EON ME POS.HT ku shkruan SP.0N.SORED

Pastruesja e saj Rozeta Dobi dhe djali Havier Dobi, janë arrestuar pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin akuzohen se kanë grabitur miliona lekë në valuta të ndryshme në shtëpinë e Alda Klosit dhe personave të tjerë. Në atë kohë Myftaraj tha se SPAK kishte lëshuar urdhër-arrestet për disa persona lidhur me aferën e inceneratorëve dhe theksoi se Alda Klosi (Ciko) dhe Rovena Beqiraj ishin persona kyç në çështjet e këtyre koncesione, në këto 9 vite të qeverisjes. JU FT.OJM TE SHT.YPNI VID.EON ME POS.HT ku shkruan SP.0N.SORED

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *