“Hiqma kurrizin tim e shpëtoma vajzën”, babai bën thirrjen e dëshpëruar për 20-vjeçaren që vuan nga sëmundja e rëndë

Jasmina Neziraj vetëm 20-vjeç vuan sëmundja e rëndë e leukemisë akute, për çka i nevojiten 140 mijë euro për shërim jashtë vendit, shumë kjo e papërballueshme për familjen, raporton Gazeta Sinjali.

Hoxha shqiptar, Elvis Naçi, ka publikuar në faqen e tij zyrtare një video ku shihet vajza e cila gjendet e sëmurë në shtrat dhe babai i saj i cili dëshpërimisht kërkon ndihmën e qytetarëve për të siguruar mjetet financiare që janë të nevojshme për transplant.“I kam thanë doktoreshës, hiqma kurrizin tim, vetëm shpëtoma vajzën”, thotë me lot në sy babai i Jasminës.

“Spitali i ka kërkuar 140 mijë euro. Nuk i kemi”, vazhdon tutje i përlotur babai.

Të dhënat e llogarive bankare nëpërmjet të cilave personat vullnetmirë mund të kontribuojnë për shërimin e Jasminës, janë bërë të ditura në postimin e Naçit dhe të njëjtat mund t’i gjeni më poshtë:

PayPal:

fondacionifirdeus1@gmail.com

Te dhenat bankare ne Zvicër

Name: Firdeus

Emri i Bankes: Post Finance

Adresse: Untere Scheugstr 3 8707 Uetikon am See

Konto Nr.: 15-387081-5

IBAN: CH94 0900 0000 1538 7081 5

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *