Lajm

Gruaja Më Jetëgjatë Në Itali Festoi 112-Vjetorin, Tregon Sekretin Dhe Ka Një Këshillë Për Të Gjithë

Gruaja Më Jetëgjatë Në Itali Festoi 112-Vjetorin, Tregon Sekretin Dhe Ka Një Këshillë Për Të Gjithë

E lindur në vitin 1910 në Oltre il Colle, në provincën e Bergamos, Angela Tiraboschi dje mbushi 112 vjeçe. Ajo është gruaja më e vjetër në Itali të cilën ndryshe e quajnë “gjyshja e Italisë”.

Sekreti i saj, siç thotë edhe ajo vetë, janë ushqimet e lehta të shoqëruara me një gotë verë. Nuk pi duhan dhe s’ka stres. Dhe mbi të gjitha e konsideron çdo ditë të jetës si një dhuratë.Gjyshja e Italisë e festoi ditëlindjen në shtëpinë e saj në via Coghetti,