Lajm

(Pamjet) Temperaturat kanë shkuar në minus 43 gradë, ky është qyteti ku çdo gjë ka ngrirë

Veriu i Suedisë është duke u përballur me temperatura rekord. Zhiva në termometër është ndalur në minus 43,8 gradë celsius. Kjo është temperatura më e ulët ekstreme që është regjistruar në Suedi nga fillimi i matjes zyrtare në vitin 1944./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Veriu i Skandinavisë këto ditë është goditur nga një valë e të ftohtit ekstrem. Skandinavia dhe një pjesë e Evropës këtë javë po ballafaqohen me temperatura shumë të ulëta, e parashikuesit thonë se do të ketë reshje bore në tërë kontinentin e Evropës./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet