Lajm

I Ftohti Polar Në Shqipëri| Meteorologia: Fundjava Do Të Sjellë Reshje Shiu Dhe Bore

Masat e ftohta polare kanë vijuar të jenë prezente në territorin shqiptar duke diktuar mot të kthjellët por të ftohtë ku vlerat minimale pritet të jenë -5,-6 gradë në zonat malore dhe maksimale/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

jo më shumë se 13 gradë. Parashikohet që kjo situatë e motit të vijojë të jetë deri në fundjavë ku pritet të kemi dhe ndryshim të situatës së motit dhe /Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

rritje të lehtë të temperaturave. Fundjava do sjellë edhe reshje shiu dhe dëbore në zonat malore të cilat do jenë në sasi të pakta. Sa i përket erës do jetë problematike gjatë fillimit të javës/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet