Lajm

Kjo xhami gjindet në Shqipëri, hallall i qoftë arkitektit që e mendoi këtë! (FOTO)

Nje çudi arkitektonike fetare!Kjo qe shikoni ne foto eshte nje Xhami ne rrugen Delvine – Finiq, ne afersi te Finiqit./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Behet fjale per Xhamine e fshatit Bamatat. Me beri mjaft pershtypje eleganca dhe fantazia e arketektit dhe ndertuesit.U interesova dhe nuk e mora vesh se kush ishte ai subjekt qe e kishte bere./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet