Lajm

Lopa Me Nanizëm 51cm E Gjatë, Shpallet ‘Më E Vogla Në Botë’ (Fotot)

Sipas raportimeve të fundit, mijëra njerëz në Bangladesh po sfidojnë kufizimet kombëtare të koronavirusit për të parë Rani, lopën xhuxhe 51 centimetra të lartë, që pretendohet si më e vogla në botë./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Këlyshi 23-muajsh është kthyer në një sensacion në internet teksa gazetat dhe rrjetet televizive i japin vëmendje kafshës së vogël bovine të lindur në fermën pranë Dhaka./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Rani është 66 centimetra e gjatë dhe peshon vetëm 26 kilogramë por pronarët e saj thonë se është 10 centimetra më e shkurtër se lopa më e vogël në rekordet Guinness./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet