Lajm

Për herë të parë në historinë e botës një pastruese bëhet kryetare bashkie

Marina Udgodskaya, e cila kishte pastruar dyshemetë dhe zyrat në godinën e bashkisë së fshatit Povalikhino, në pjesën rurale të Rusisë, do të jetë në krye të këtij institucioni për 4 vitet e ardhshme./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

35-vjeçarja do të ulet në karrigen e kryetarit të bashkisë, pasi fitoi zgjedhjet vendore në fillim të muajit shtator, edhe pse ishte futur në garë në mënyrë që të mos kishte një kandidat të vetëm./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Kur asnjë banor i fshatit nuk doli për të garuar kundër kryetarit, Nikolai Loktev, i cili është pjesë e Partisë Bashkimi, që mbështet presidentin Vladimir Putin, ai bindi pastruesen që të regjistrohej në garë për ta “ri valizuar”/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet