Lajm

Po hapnin një tunel për të grabitur bankën, hajnat në Gjermani “i tradhtoi shiu”(VIDEO)

Në rrethinën gjermane të Herfordit në Nordrhein-Westfalen, hajdutët hapën një tunel të gjatë shtatë deri në tetë metra dhe të gjerë rreth një metër.Dhe sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, policia beson se ata kishin planifikuar një grabitje banke./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Tuneli u zbulua nën parkingun e degës së Volksbank në qytetin e vogël Spenge në shtetin federal më të populluar gjerman.Sidoqoftë, ata nuk morën parasysh statikën, raportojnë mediat gjermane./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet