Lajm

TM3RRUESE: U fut në pishinë, kur vajza zgjohet në spital pa këmbë e gishta…

Një vajzë e re nga Britania e Madhe ka humbur njërën këmbë dhe gishtat në këmbën tjetër pasi një u fut në një pishinë me ujë të nxehtë, në një festë me miqtë e saj. Sipas mjekëve kjo gjë i shkaktoi meningjit/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Mediat e huaja bëjnë me dije se ishte një natë Janari, kur 25-vjeçarja Lauren Briggs, u zgjua në shtëpinë e miqve të saj me vështirësi për të marrë frymë, pasi e kishte kaluar mbrëmjen duke u argëtuar…./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

E reja u dërgua me urgjencë në spital, ku u diagnostikua me septicemia meningokoksike. Ky infeksion në gjak që është vdekjeprurës, ndodh kur bakteret në trup shumëfishohen në mënyrë të pakontrolluar.Mjekët luftuar për t’i shpëtuar jetën Lauren-it dhe u detyruan që t’i prisnin këmbën e djathtë deri poshtë gjurit, si dhe gishtërinjtë në këmbën e majtë. E reja nga Essex, Britania e Madhe, tanimë do të duhet ta kalojë jetën në karrige me rrota…../Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet