Lajm

Emocionohet Eni Cobani Po Më Vjen Për Të Qarë Kjo Është Situtata Më E Rëndë Që Kam Parë Ndonjëherë

Eni Çobani është prekur shumë në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” tek E Diela Shqiptare këtë të diel. Të ftuar ishin një nuse dhe një vjehërr, Myzejeni dhe Kujtimi, të cilët kanë probleme me çështjen e një prone./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Si familje ata kanë një pishinë në Gramsh, ku e gjithë puna dhe mundi i tyre ka shkuar tek ky biznes. Por për shkak të disa problemeve ligjore që djali i madh ka patur, babai truallin ku sot është ndërtuar pishina ia kaloi në emrin e tij që t’i shpëtonte bu rgut/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet.

Por djali i madh i preu në besë dhe nuk ia ktheu më pronën që ishin pronarë babai dhe vëllai i tij. Tani ai kërkon që vëllai i tij i vogël, i cili ka punuar gjithë jetën dhe ka kontribuar për këtë biznes, të dalë jashtë sepse prona është e tij. Eni Çobani komunikoi nëpërmjet një lidhje telefonike me djalin madh të familjes, Arencin, por ai refuzoi të jepte shpjegime duke i mbyllur telefonin./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet