Lajm

“Ka nevojë për lutjet tona”, Muharrem Ahmeti në rrezik për jetën

Muharrem Ahmeti, i njohur si një ndër këngëtarët më të mirë të muzikës tallava në Shqipëri po kalon një situatë të vështirë.

Këngëtari gjendet në spital dhe fansat janë alarmuar nga fjalët që po qarkullojnë për të. Pas përhapjes së lajmit se Muharrem Ahmeti ka kaluar një atak në zemër, ka ardhur reagimi i mikut të tij të ngushtë, në rrjete sociale.

Kjo u bë e ditur nga violinisti i tij Kristian Xhaferaj, i cili përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se Ahmeti është në gjendje të rëndë shëndetësore.