Lajm

Ceca pa pik ‘Marre’: Dua Lipën e kan ‘Ngulë’ 3 djelmosha serb e sot bahet patriote

Në artikullin e “Alo!” thuhet se Dua po promovon idenë e “Shqipërisë së Madhe”, ndërsa reagojnë disa artistë.Këngëtarja Aca Lucas tha se është fakt shkatërrues se si Dua Lipa po merret me këtë lloj promovimi./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

“Nuk ka as Kosovë në atë hartë që ajo e publikoi, vetëm Shqipëri. Është detyrë e imja të reagoj ndaj këtij rasti dhe kushdo të heshtë, le të heshtë! Unë nuk kam asgjë kundër shqiptarëve, sepse kam miq mes tyre, por ajo që bëri Dua Lipa nuk është e drejtë- tha Lucas për “Alo!”./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Këngëtarja tha se “Kosova është Serbi dhe për dallim nga Lipa, ajo nuk është ‘e paguar politikisht’, ngase pretendon se një gjë e tillë ka ndodhur me Duan.Në anën tjetër, Svetlana Ceca Raynatovic për “Alo” komentoi veprimin e Duas, të cilën e quajti foshnje.“Nuk do të harxhoj fjalë mbi një injorante që nuk i di faktet historike. Gjithë sa duhet t’i them asaj është, “Foshnjë, rri rehat!”, deklaroi Ceca./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet