Lajm

Vazhdojnë çmenduritë në Dhërmi, ja sa duhet të paguani për dy makiato dhe një ujë

Si gjithmonë çdo vit Dhërmiu na befason me çmimet, të cilat janë më të kripura se ujërat e asaj zone.Sapo filloi sezoni turistik çmimet kanë shkuar në stratosferë./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Pyeteni veten mirë nëse dëshironi që të pini kafen e mëngjesit dhe ta shoqëroni me një shishe ujë 0.5 L, pasi 2 makiato normale dhe një ujë kushtojnë 10 mijë lekë./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Fatura që shihni më poshtë është lëshuar para dy ditësh në një kafe në Dhërmi dhe ilustrohet më së miri situata alarmante e çmimeve.Epo, përveç temperaturave përvëluese që janë prezente këto ditë, mesa duket kjo verë paska për të qenë “përvëluese” edhe për xhepin e qytetarëve/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet