Lajm

Tranѕformimi i рарritur/ Iva Aliko lë jetën e natëѕ për ѕtërvitjen, shpallet kampione e Ѕhqiрërisë në bodybuilding (FOTO)

Këngëtarja e njohur Iva Aliko ka hequr dorë nga gjithçka për të ushtruar në palestër dhe i gjithë mundi i është shpërblyer pasi u shpall kampione e Shqipërisë në Body Fitness në Kampionatin Kombëtar të Bodybuilding./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Transformimi i saj i ka lënë të gjithë pa fjalë pasi më parë komentohej për format bombastike dhe për sensualitetin, ndërsa tani ka më shumë muskuj falë stërvitjes dhe regjimit ushqimor./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Në emisionin “Shqipëria Live”, Aliko tregoi se pasioni i saj momentalisht është bodybuilding dhe ka hequr dorë nga jeta e natës për të mos u tunduar nga alkooli.“Fatmirësisht kam pasur fatin që të kem një genetikë gati perfekte dhe kur nuk jam stërvitur si tani. Celulit thuajse nuk kam pasur fare, kam pasur forma me bollëk atje ku i duhen një femre. Thjesht është një pasion, momentalisht ky është pasioni im./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet