Lajm

I hyjnë hajdutët në shtëpi, ja si i rreh që të katërt hajdut ka gjak Shqiptari apo…(VIDEO)

Ky është momenti kur një pronar i guximshëm lufton me katër persona të armatosur me duart e tij gjatë një grabitje. Në pamjet që janë marrë nga kamerat e sigurisë në shtëpinë e tij, Asif Ali konfrontohet me hajnat e armatosur dhe i godet me grushte.

35 vjeçari arrinë të i largojë nga shtëpia por njëri prej tyre kthehet he e kërcënon me një kaçavidë. Por Ali vrapon deri në kuzhinë ku i merr dy thika dhe i largon përsëri hajdutët.

Ali tha për media se ai kishte gruan e tij në katin e dytë dhe e ndjente vetën të detyruar të i luftonte hajnat.“Instiktet e mija morrën kontrollin. Unë vetëm po mundohesha të i largoja ata nga shtëpia ime”, ka thënë ai.Këto janë pamjet të ardhura nga mediumi stipe relamen meposhte dhe shiko pamjet qe jane te filmuara nga kamerat e sigurise.