Lajm

Baba Vanga paralajmëroi edhe diçka tjetër

Baba Vanga”, e lindur në Bullgari është quajtur “Nostradamus i Ballkanit” për parashikimet e saj.Deri më tani ka parashikuar saktë ngjarjet si ISIS e Brexit, tani do të njoftoheni me parashikimet e saj që i kishte bërë 23 vjet më parë për vitin 2020.

Ajo tha se viti 2020 do të jetë i zymtë, me shumë tsunamë dhe tërmete që do të godasin kontinentin.Kështu ndodhi tërmeti në Turqi, ku deri më tani ka shkuar në 35 numri i viktimave.Tërmeti me madhësi 6.8 me qendër në qytetin Sivrice në provincën Elazig bëri që disa ndërtesa të shemben.Tërmeti në Turqi u ndje edhe në Siri, Liban dhe Iran.

“Baba Vanga” parashikoi që bota do të vuajë nga fatkeqësi të shumta këtë vit, me Pakistanin, Kinën, Japoninë dhe Alaskën.Ajo tha se 400 njerëz do të vdesin pasi një tërmet do ta godet kontinentin aziatik.Në Kinë, është përhapur “koronavirusi” me epiqendër në Wuhan, ku deri më tani numri i të vdekurve ka arritur në 4637, ndërsa ka infektuar 94,021, dhe totali i të infektuarve në të gjithë botën është 73.969.003 dhe numri i të vdekurve ka arritur në 1.644.589.