Lajm

E FUNDIT! Shtatë persona të lënduar nga aksidenti në Kosovë ku u përfshinë 12 vetura…

Shtatë persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot në magjistralen Prishtinë-Pejë, më saktësisht në afërsi të Komoranit. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

, Bajram Krasniqi ka thënë për Express se deri në këto momente shtatë persona janë deklaruar se kanë pasur lëndime.“Më herët u njoftuam për tri aksidente në rrugën nacionale Prishtinë-Pejë/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

(tek Kroi i Mbretit). Në tri aksidentet janë përfshirë dymbëdhjetë vetura dhe si pasojë e aksidenteve deri në këto momente, shtatë persona janë deklaruar se kanë pësuar lëndime”, ka thënë Krasniqi. Policia e Kosovës ka apeluar nga pjesëmarrësit në trafik që të respektojnë rregullat e trafikut rrugor./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet