Lajm

U fut për të shpëtuar vajzat 12 dhe 9 vjeçe në det/ Burri nuk del vetë i gjallë, dha shpirt për vajzat

Një baba britanik ka ndë rruar jetë teksa u përpoq të shpëtonte dy vajzat e tij nga mbȳ tja në një nga plazhet e Portugalisë./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Trevor Pelling, 45 vjeç, u fut me shpejtësi në ujë pasi pa të dy vajzat e tij 12 dhe 9-vjeçare të ishin në vështirësi për shkak të dallgëve të forta në plazhin e Calada, të enjten./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Sipas raportimeve 45-vjeçari p ësoi ar rest ka rdiak. Ai u ndihmua të nxirrej në breg, por nuk mundi të shpëtojë pavarësisht dhënies së ndihmës së shpejtë nga një infermiere që ndodhej në plazh, sipas mediave lokale.Pelling u shpall i pa jete në vendin e ngjarjes, ndërsa vajzat për fat të mirë arritën të shpëtohen./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet