Lajm

NJlHUNl me bukuroshen shqiptare që bëri shqiponjën në mes të Zvicrës dhe çmendi boten, Ja cila është ajo

Një fotografi e një shqiptare nga Kosova që jeton në Zvicër me uniformë ushtarake duke bërë shqiponjën ka ‘pushtuar’ rrjetin. Bëhet fjalë për 26-vjeçaren Jetmira Avdili që jeton në Solothurni të Zivcrës./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Ajo ka postuar në profilin e saj ‘Insagram’ një fotografi duke bërë shqiponjën dhe ajo që e bënë më të veçantë është veshja e saj në uniformë ushtarake ku shihet emri Kosova, shkruan gazeta e njohur zvicerane ‘Blick’. /Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Kjo foto ka marrë reagime të shumta dhe është postuar në ditën kur Kuvendi i Kosovës votoi për transformimin e FSK-së në Ushtri. ‘Akuzat’ e shumë komentatorëve në fotografinë e saj ishte se po i bënë tr;adhëti Zvicrës. Mirëpo, ajo thotë se t radhëti do të ishte nëse do të bashkohej më të vërtetë në Ushtrinë e Kosovës. /Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet