Lajm

S’mbahet më Luli 65 vjeçe ia luan hapur fare Ramës: Ai është dy metra, o si ma ndez llambën mua ai, ma ndez pa e parë mirë

Luljeta është një ndër personazhet e “Përputhen” e cila tërhoqi vëmendje menjëherë. Natyra e saj sportive dhe energjike nuk kaloi pa u komplimentuar nga ndjekësit, mirëpo ka pasur dhe nga ata të cilët nuk kanë kursyer kritikat ndaj saj./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Gjë e cila nuk e ka penguar aspak Lulin të nxjerrë dhe dy këngë “S’ta jap” dhe “Luje”. Në një intervistë të dhënë së fundmi ka rrëfyer se gjithçka e ka bërë për qefin e saj dhe nuk synon të ketë klikime apo të ardhura./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Një ndër shprehjet e saj që ka bërë mjaft zhurmë është: Ma ndez llampën. Pikërisht me këtë shprehje moderator i emisionit i bëri një lojë Lulit, ku para i vuri personazhe të njohur për të ditur nëse ja ndezin ose jo llampën.Teksa doli kryeministri, Edi Rama, Luli u shpreh se: Ky është s*ksi. Ta ndez pa e parë mirë. Mashkull dy metër, i kuruar i veshur. Ma ndez llampën./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet