Lajm

Ky është vendi ku u dhunua vajza e vogël mitrovicase nga mbrëmja deri në mëngjes(FOTO)

Një shtëpi e pa banuar në fshatin Mazhiq të Mitrovicës, ishte vendi ku dy të rritur dhunuan një vajzë të mitur./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Në foto shihen gjurmë nga ky rast i rëndë, ndërsa vajza u dhunua nga mbrëmja deri në mëngjes, shkruan Jepi zë.Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në Mitrovicë, të cilët dyshohen se kanë dhunuar seksualisht një vajzë të mitur./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Në njoftimin e bërë për media thuhet se një rast i veprës penale “Dhunimi” është raportuar me datë 18.05.2021 në Mitrovicë, ndërsa pas veprimeve hetimore nga ana e Sektorit Rajonal të Hetimeve pranë DRP-Mitrovicë Jugu dhe të Prokurorit të shtetit për të mitur të Prokurorisë Themelore në Mitrovicë, me datë 19.05.2021 është arritur që të identifikohen dhe në bazë të dyshimeve të bazuara të arrestohen dy persona me dyshimin se kanë kryer veprën penale të dhunimit ndaj viktimës femër e moshës së mitur./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet