Lajm

Shqiptari nga Shkupi personi i parë që zemrën nuk e ka në trup, por në çantë

Një pacient shqiptar nga Shkupi është personi i parë në Maqedoni që ka zemër të ashtuquajtur TAH (Total Automatic Heart). Bëhet fjalë për 41 vjeçarin nga Shkupi, Ismet Haxhiu./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Ai para disa viteve ka udhëtuar në Norvegji për të punuar si moler, por pas 15 ditëve ka pësuar i.nfa.rkt masovik në zemër.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Mjekët i kanë vendosur stent dhe i kanë thënë se zemra i funksionon vetëm 30 për qind, prandaj ka vendosur të kthehet në vendlindje. Më pas ka kryer op.erac.ion, duke instaluar TAH, zemër e cila funksionon jashtë trupit dhe të cilën e mban në çantë. Nëse i afroheni zemra e tij dëgjohet duke punuar, shkruan A1On.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market