Lajm

Duken si pamje nga fundi i botës/ Ja cfarë po ndodh në Shkodër nga breshëri: Toka Bujqësore është dëmtuar shumë

Ekspertët thonë se ka pasur reshje të konsiderueshme bre shëri dhe reshje të pakta shiu duke filluar nga ora 00:30 dhe për rreth 50 minuta solli rreth 55 mm reshje./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Reshje të shumta të shiut, të shoqëruara me breshër dhe shtrëngata kanë zgjatur gjatë gjithë natës. Si p asojë e motit të keq ka pasur ndërprerje të energjisë elektrike, dë me në agrikulturë si dhe dë me tek bimët dekorative./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Në disa rrugë të qytetit të Shkodrës, reshjet intensive të breshërit kanë krijuar probleme në qarkullimin e mjeteve. Menjëherë, Drejtoria e Ujësjellësit ka nisur menjëherë punën për pastrimin e rrugëve, ndërsa drejtoria e bujqësisë deklaroi se deri tani janë evidentuar 350 ha tokë bujqësore që janë dëm tuar nga breshëri./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet