Lajm

U tha se vajza e vogël që ruante delet sot është ministre në Francë, zbulohet e vërteta e fotos

Edhe pse krahasimi u bë në vitin 2016, foto në fakt është shkrepur në 2014. Unicef konfirmoi për AFP se vajza në fotografi nuk është Najat Vallaud-Belkacem, por jep edhe legjendën e fotos: “Fouzia 8 vjec, qëndron në një gur afër deleve të saj”. Fotografia është shkrepur në një fshat në provincën marokene Al Haouz, ku kishte një fushatë të Unicef gjatë një projekti për situatën e grave dhe fëmijëve në Marok në 2005./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet