Lajm

Përlot Djali Shkodran: Jam Gati Të Shes…Vetëm Që Ti Mami Të Mos Më Lësh

Një histori që të përlot dhe të emocionon pa masë është kjo e një të riu, i cili thotë se është i gatshëm që të shesë gjakun e trupit vetëm që t’i mundësojë të ëmës mjekimin kundër kancerit. Kjo është historia prekëse e rrëfyer për /Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

“Nuk di a do mund të jetoj pa nanën time. Ajo sot është shumë e sëmurë dhe po më ikën nga duart.E unë s’jam i aftë as ekonomikisht t’ja plotësoj kushtet ose t’ja lehtësoj ato dhimbje.Jam 20 vjeç, e kam lindur në Bajzë. Tërë jetën kemi jetuar në varfëri të madhe, por edhe pse në këto kushte nana ka bërë gjithçka që unë të shkollohem e të bëhem i zoti vetes./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Por nana ka 1 vit që është prekur nga kanceri e tani mesa thonë mjekët ka ardhur fundi.Ndihem shumë keq. Kam kërkuar të shes edhe gjakun, në mënyrë që t’i blej ilaçe, edhe pse mjekët thonë morfina është e vetmja gjë që ka mbetur.Ndihem shumë keq. Më duket jeta kot dhe vetja i papaftë. Sëmundje vrastare që po merr njerëz përditë. Po pse o Zot nanen time, pse?Unë vetëm atë kam në këtë jetë.Edhe pse tezet i shërbejnë, unë sërish nuk e lë asnjë sekondë vetëm.Por sot i premtoj që do mbaroj shkollën dhe do të bëj çdo lëvizje të kem një punë që ta bëj krenar për mua./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet