Lajm

Asnjeren nuse nuk e dua,dyjat jane katunarka,une jam zonje qe foli turqishte dhe pi vere ne darke,ato “zhabelajkat” nuk me formatin…

Ju lutem postone le te jet ni histori enkas per nuset katunarka qe jane rrit neper livadhe e sernishta te djegura.Un jam nje zonje,shum e nderume per rrethinen po qe nuset e mija ma kan kthy shpinen nuk me format asnjana fola qka fola per ato osht e njejt gjithqkafi/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

.Djemt e mi se kan ngu nanen e tynev,nuk kan dasht me pas nuse sheherlike e me jav zdrit ftyren kudo qe dalin me to po skan pas kurrfar interesi per me kalu ni jet te mir e te rahatshme.I kam tre djem te cilet i kam te martuar te gjithe mirepo me te gjitha jan katunarka asnjo nuk eshte sheherlike dhe nuk po flas per dike qe jeton ne Prishtine mirepo dikush qe flet turqisht dhe eshte qytetare vjeter./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

As njani djal se ka marr nje nuse t’hajrit qe ka pare dhe eshte e zoja e vet vetes po veq pret si zhablajk edhe nuk kan as njo kultur familjare qysh kemi pasur na sikur keta te shehrit me pi nje gote ven me dark dhe keng qytetare me ndegju po ngojn meden e mentor kurtishi e tulifar ma***i. Tasht djemt nuk e pranojn vendimin tim qe nuk jau du nuset dhe nuk dojn te me flasin as mu as burrit tem sepse ashiqare jau kemi thojn qe shkurt nuk jau dojm grat edhe nuk jemi te interesum te na pelqejn. E madhja eshte gjytyrym femen asaj ndaq ha ndaq mo vetem qesh edhe rrafsh e ka per gjithqka, nuk ka as nje pike kultur familjare nuk ja nin hiq per neve as qe na thirr as kurgjo./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet