Lajm

Zi e madhe/ Nëna humb ndjenjat dhe bie mbi beben e vogël: Ndërruan jetë të dyja

Një nënë në Argjentinë ka shtypur për vd. ek.je beben e saj të sapolindur pasi humbi ndjenjat e ra mbi të teksa i jepte gji./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

30 vjeçarja Mariana Ojeda, e cila vuante nga tensioni i lartë, humbi ndjenjat e nuk u zgjua më duke rënë mbi vajzën e saj të vogël, teksa ishte në shtëpi me dy fëmijët e saj të tjerë në Corrientes, të Argjentinës.Autopsia e dy vi kt imave tra gj ike është ende duke u zhvilluar edhe pse hetimet nuk tregonin shenja dhu ne./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Besohet se nëna ka vd e kur nga një atak i hipertensionit, duke rënë e shtypur për vd ek je te bijën, të cilën po e ushqente me gjiTensioni i lartë në rastet e zgjatura mund të jetë fat al duke shkaktuar ishemi ose atak kardiak.Bashkëshorti i gruas, babai i vajzës, ishte përpjekur të kontaktonte, por pas disa tentativash në telefon u përgjigj djali ityre tre-vjeçar që i tha se ato “ende po flejnë”.Vajza e madhe e çiftit ishte në shtëpinë e gjyshes. Kur Ojeda nuk erdhi për të marrë vajzën e saj familjarët nisën të telefononin por nuk merrnin përgjigje./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet