Lajm

U Fotografua Me Falmurin Kuq E Zi Midis Beogradi, Policët Serbë I Hakmerren Keq Shqiptarit

Ashtu sikurse është e kuqja për demat është edhe flamuri shqiptar dhe shqiponja dykrenare për mediat në Serbi. Në fund të vitit të kaluar një i ri nga Tropoja ka shkrepur një foto në Beograd, ku në makinën e tij shihet i varur edhe flamuri kuq e zi.Shikovid me poshte:/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Por edhe pse kanë kaluar muaj nga kjo ngjarje, me sa duket serbët nuk e kishin harruar këtë foto, të cilën e kanë bërë edhe lajm asokohe. E përditshmja “Kurir” shkruante përbri foton e tropojanit:/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

PROVOKACIJA! Një shqiptar bëri një foto para simbolit të Serbisë në mes të natës, hapi flamurin e Shqipërisë dhe shpëtoi.” Por, ai është kapur 5 muaj më vonë në kufi. Atij iu vërsuIën 15 policë serbë dhe e dërguan menjëherë në stacion, duke e ndërlidhur rastin me Ballist Morinën./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet