Lajm

Vd ês në mënyrë misterioze infermierja poshtë urës, pak çaste më vonë gjendet i pajetë dhe djali i saj 7-muajsh

Një infermiere u gjet e vd êkur vetëm disa orë para se trupi i djalit të saj shtatë muajsh të zbulohej në shtëpi, gjithashtu i paj etë. Trupi i Nicola Keane, 34 vjeç, u gjet nën një urë pranë shtëpisë së saj në Lucan, Irlandë, dje në mëngjes./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Ajo u zbulua në orët e para para se policët të shkonin në shtëpinë e saj dhe të gjenin tragjikisht foshnjën e saj, Henry, të vdê kur. Policia e zgjoi partnerin e saj, i cili nuk kishte dijeni se djali i tij ishte i vdê kur në një nga dhomat e shtëpisë, raporton Irish Mirror.Infermierja ishte parë duke vepruar në mënyrë të çuditshme pranë urës, ndërkohë që Policia po e trajton rastin si tra gjedi familjare, pa të dyshuar të tjerë./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Hetuesit thanë se foshnja mund të kishte vd êkur nga “asfiksia, por mund të ketë qenë një ak sident”. Nicola punoi në shtëpinë e fëmijëve, ndërsa kolegët e kanë përshkruar atë si një person “të mirë dhe të vëmendshëm”./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet