Lajm

Modelja myslimane me hixhab që theu barrierat

Një modele myslimane po thyen barrierat në industrinë e modës pasi u zgjodh nga marka PrettyLittleThing për të prezantuar linjën e saj të re të veshjeve.Billy Marsal,21 vjeç,është një influencuese e vendosur në Londër,e cila u kërkua nga gjigandi i shitjes me pakicë në internet,pak pasi hyri në tregun e Lindjes së Mesme./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Puna e Marsal me PrettyLittleThing shënon herën e parë që marka paraqet një modele të veshur me hixhab ose shami,konfirmoi kompania me bazë në Mbretërinë e Bashkuar.Marsal njoftoi punën e saj me PrettyLittleThing në një Twitter që ka grumbulluar më shumë se 500,000 pëlqime dhe 60,000 retweets.Foto:/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Një modele myslimane po thyen barrierat në industrinë e modës pasi u zgjodh nga marka PrettyLittleThing për të prezantuar linjën e saj të re të veshjeve.Billy Marsal,21 vjeç,është një influencuese e vendosur në Londër,e cila u kërkua nga gjigandi i shitjes me pakicë në internet,pak pasi hyri në tregun e Lindjes së Mesme.Puna e Marsal me PrettyLittleThing shënon herën e parë që marka paraqet një modele të veshur me hixhab ose shami,konfirmoi kompania me bazë në Mbretërinë e Bashkuar.Marsal njoftoi punën e saj me PrettyLittleThing në një Twitter që ka grumbulluar më shumë se 500,000 pëlqime dhe 60,000 retweets.Foto:/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet