Lajm

Mori ѕhumë vota, рor nuk u bë dot deputete/ Ori Nebiaj i bie pishman dhe ka dу fjalë për…

Ori Nebiaj ishte e 18-ta në listën e kandidatëve për deputetë të PD-së, në Tiranë. Pavarësisht se mori rreth 5600 vota, ajo nuk u zgjodh deputete përmes thyerjes së herësit dhe demokratët nxorën 15 deputetë nga kryeqyteti. Ori foli për herë të parë pasi nuk mandatin. Përmes një postimi në Instagram Ori falënderoi ata që e mbështetën dhe votuan. JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT

“E lumtur për mbështetjen dhe votat e zemrës! Krenare për besimin që ju me dhatë me votën tuaj.”,- shkroi moderatorja. Ori Nebijaj ishte një ndër risitë e kësaj fushate, jo vetëm për stilin me të cilin e realizoi, por edhe qasjen e saj ndaj liderit demokrat Lulzim Basha. /Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Ori i kërkoi Bashës dorëheqjen nëse do të humbiste zgjedhjet edhe pse ishte e bindur që demokratët do të fitonin. Por demokratët humbën dhe Ori nuk e mori dot mandatin. Nuk dimë se çfarë do të bëjë Ori me karrierën si gazetare pasi pak para zgjedhjeve ajo deklaroi se, hyn apo jo në Parlament si deputete, ajo do të largohet nga bota e televizionit. JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT