Lajm

24 vjecarja u martua për letra në Gjermani, por u tro ndit kur zbuloi te verteten per burrin e saj

Në sezonin e verës me ardhjen e kurbetçarëve, 24 vjeçarja në një nga kafenetë e qytetit e pa Gazin, djaloshin 30 vjeçar që jetonte dhe punonte në Gjermani. Bukuroshes 24 vjeçare i ra në sy ai pasi që kishte makinën e veçantë në Gostivar dhe që binte në sy.Rrëfimi është i shoqes së vajzës protagoniste, e cila e kishte shoqëruar ate edhe në ditët e njohjes me Gazin.

Ata u pëlqyen dhe Gazi kërkoi të fejohen dhe menjëherë të martohen. Shoqja ime pranoi këtë dhe muhabetin bashkë me mua e hapëm në familje. Babai pranoi dhe i tha që të thërras djaloshin bashkë me familjen për tu njoftuar. Ato ditë kishte lumturi dhe gëzim në familje. Por edhe shoqja ime Maki, ishte e lumtur.Por shpesh ajo ishte e çmendur pas një aktori të një seriali të njohur turk „Dashuri e humbur“. Ajo më tregonte se aktorin e shihte në ëndërr dhe e donte ta kishte e ta prekte.