Lajm

Gjendet varësja e arit katër mijë vite e vjetër, ja sa kushton (Fotot)

Billy Vaughan, 54 vjeç, u çudit kur zbuloi qaforen e artë 22 karat në një fushë të largët pranë qytetit të tij të lindjes Whitehaven./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

ai gjithashtu ia tregoi atë një aritari, i cili tha se pesha e tij prej 300 gram ar të pastër vetëm kishte një vlerë tregu prej 12,500 eurosh.Qaforet prej ari ishin veshur si stoli përreth qafës ose kyçit të dorës për të shfaqur pasuri dhe status të lartë, shpesh duke u dhuruar nga të dashurit.Një shembull tjetër që u zbulua në Norfolk dy vjet më parë u ble për 23,000 euro nga një muze lokal.5 sekonda pasi ta keni hapur marketingun hapet artikulli i plotë