Lajm

Nuk jam kosovar por shqiptar i Kosovës: Vogëlushi shpërthen në lot në videon emocionuese

Në rrjet po qarkullon një video në të cilën shfaqet një vogëlush i cili po bashkëbisedon me të ëmën e tij. Ai po i tregonte asaj se si mësuesja nuk duhet ta dërgoj tek shkolla /Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

e kosovarëve pasi ai nuk është i tillë. Por kur e ëma e pyet se çfarë është ai, vogëlushi shpërtheu në lot duke thënë: “Unë nuk jam kosovar, por shqiptar i Kosovës”. Video është shpërndarë dhe nga shumë personazhe të njohur shqiptar. /Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet